Sponsorzy 2021

Niezwykle miło nam poinformować, że naszymdelta_logo tegorocznym patronem medialnym została Delta. Delta to wydawany przez Uniwersytet Warszawski miesięcznik popularnonaukowy ukazujący się od od 1974 roku. W Delcie prezentowane są artykuły dotyczące matematyki, fizyki, astronomii i informatyki. Oprócz wersji papierowej, wszystkie materiały dostępne są za darmo na portalu www.deltami.edu.pl. Redakcja organizuje też liczne wydarzenia popularnonaukowe, jak np. seria „Maraton wykładowy z Deltą”, które odbywają się kilka razy w roku, obecnie w formie online. Zespół organizuje też konkursy np. Konkurs Uczniowskich Prac z Matematyki im. Pawła Domańskiego, ligę zadaniową (matematyczną i fizyczną), w której nadsyłane rozwiązania zadań są oceniane przez organizatorów. Redakcja wydaje również książki popularno naukowe.

Kolejnym patronem naszej konferencji jest Stowarzyszenie Rzecznicy Nauki. Stowarzyszenie to grupa naukowców pełnych pasji do popularyzowania nauki. Tworzą naukę na co dzień i łączą ją z umiejętnością mówienia o skomplikowanych sprawach w zrozumiały sposób. Obecnie w Stowarzyszeniu działa ponad 60 naukowców reprezentujących 15 różnych dziedzin nauki, pracujących w 9 miastach w Polsce oraz w 4 innych krajach. Są to doświadczeni komunikatorzy nauki, organizatorzy wielu różnorodnych wydarzeń popularnonaukowych, zawodowi mówcy, goście licznych programów telewizyjnych i autorzy doniesień medialnych. Stowarzyszenie Rzecznicy Nauki jest zostało nagrodzone tytułem Popularyzatora Roku 2019 w kategorii Instytucja.
Patronem VII edycji Sympozjum Młodych Naukowców jest również Fundacja na Rzecz Nauki i Innowacyjności
Fundacja to przede wszystkim ludzie pełni pasji i z poczuciem misji. Zrzesza specjalistów chętnych i gotowych do charytatywnej pomocy osobom, które tej pomocy potrzebują. Działania fundacji firmują wieloletni eksperci i doradcy znani w swoich środowiskach, doświadczeni, potrafiący budować partnerstwa projektowe. Zajmują się projektowaniem, testowaniem i upowszechnianiem nowych rozwiązań mających na celu polepszenie funkcjonowania społecznego obywateli.
Więcej informacji znajdziecie na stronie https://www.fni.org.pl/.

Mamy także przyjemność poinformować, że po raz kolejny Wydawnictwo PWN STEM objęło naszą konferencję patronatem i przekażą nagrody książkowe wyróżnionym prelegentom. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą księgarni na stronie www.ksiegarnia.pwn.pl.

Naszym tegorocznym patronem medialnym została także Fundacja Nauka. To Lubię. Jej celem jest działalność oświatowa oraz edukacyjna. Zajmuje się także różnorakimi działalnościami na rzecz promowania nauki, technologii. Dobroczynne wspiera państwo i społeczeństwo, w tym szczególnie rodziny, z zakresu wykorzystania nauki i technologii. Zapraszamy na stronę fundacji:
www.naukatolubie.pl/